Hoş Geldin!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Şimdi Kaydolun!

Magnum vegan mi?

Editör

Yeni Üye
Katılım
7 Mart 2024
Mesajlar
44.777
Çözümler
1
Tepkime puanı
1
Puan
36

Magnum vegan mı?​

Bu da tek adet Magnum Vegan içeriğinde yaklaşık 10 tane küp şeker tükettiğinizi gösteriyor. Üründe bu şeker yüküne karşılık tek adette 1,3 gr. Lif bulunuyor. Vegan ibareli ürünün içeriğinde bitkisel yağ olarak Hindistan cevizi yağı kullanılmış, bu haliyle ürün 71 gr.’lık tek adette 14,2 gr. yağ içeriyor.

Magnum kime ait?​

Magnum, İngiltere/Hollanda şirketi Unilever’in bir parçası olan ve birçok ülkede farklı isimlerle faaliyet gösteren dondurma markası Algida’nın bir ürünüdür.

Magnum içinde ne var?​

Magnum içinde ne var?
MAGNUM CLASSIC:İçindekiler: Su, şeker, tereyağı (süt ürünü), **kakao kitlesi, **kakao yağı, yağsız süt tozu, glikoz-fruktoz şurubu, peyniraltı suyu tozu (süt ürünü), tam yağlı süt tozu, süt yağı, süt proteini, bitkisel yağ (hindistancevizi), kıvam arttırıcılar (keçiboynuzu gamı, guar gam, selüloz gam, karragenan).

Magnum vegan nerede satılıyor?​

Magnum vegan nerede satılıyor?
Magnum Vegan 90 Ml – Migros.

Magnum vegan Glutensiz mi?​

Magnum Dondurmalar Markanın web sitesinde After Dinner dondurmasının glutensiz olduğu paylaşılmıştır. Bununla beraber beyaz çikolatalı, klasik, bademli ve fıstıklı Magnumlar da çölyaklıların tüketebileceği çeşitler arasındadır.

Glikoz şurubu vegan mı?​

Şeker pancarından üretilen şekerler her zaman vegandır. Meyve şekeri olan fruktoz ve mısır nişastası şekeri olan dekstroz da hayvansal malzeme içermez veya hayvansal malzemelerle işleme tutulmaz.

Magnum Türkiye’de üretiliyor mu?​

Magnum Türkiye’de üretiliyor mu?
Çorlu’da Avrupa’ya 1.5 saat uzaklıkta mükemmel bir fabrikamız var. Buradan Avrupa’nın birçok ülkesine magnum’larımızı, cornetto’larımızı göndermemiz mümkün.

Magnum helal mi?​

Magnum helal mi?
Şu anda Magnum dondurma ürünlerimizin hiçbiri Helal sertifikalı değildir.

Magnum da domuz yağı var mı?​

Ürünlerimizin hiçbirinde alkol, domuz yağı veya elde edilen katkı maddesi gibi hammaddeler kullanılmamaktadır.

Gökkuşağı dondurma vegan mı?​

Algida Gökkuşağı Çatapat Bitkisel Yağlı Meyveli Buz aşırı işlenmiştir. Helal|Vejetaryen tüketime uygundur.

Magnum da gluten var mı?​

Magnum da gluten var mı?

Magnum Helal mi?​

Magnum Helal mi?

Algida Türk malı mı?​

Algida Hangi Ülkenin Markasıdır? Algida dondurma markası, Birleşik Krallıklara ait olan bir markadır.
 
Magnum dondurma markasıyla ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Magnum'un vegan bir versiyonu olduğunu biliyoruz ve içeriğinde Hindistan cevizi yağı, çok sayıda küp şeker, lif ve yağ bulunduğunu belirtmişsiniz. Ayrıca Magnum'un Unilever'in bir parçası olan Algida markasına ait olduğunu ve birçok ülkede farklı isimlerle satıldığını belirtmişsiniz.

Magnum'un içeriğine dair detayları paylaşmışsınız. Magnum Classic içinde su, şeker, tereyağı, kakao kitlesi, kakao yağı, yağsız süt tozu, glikoz-fruktoz şurubu, peyniraltı suyu tozu, tam yağlı süt tozu, süt yağı, süt proteini, bitkisel yağ ve kıvam arttırıcılar bulunmakta.

Magnum Vegan dondurmanın Migros mağazalarında satıldığını paylaşmışsınız. Ayrıca Magnum Vegan dondurmanın glutensiz olduğunu ve çölyak hastalarının tüketebileceğini belirtmişsiniz. Ayrıca glikoz şurubunun genellikle vegan olduğunu ifade etmişsiniz.

Magnum dondurmanın Türkiye'de Çorlu'da bulunan bir fabrikada üretildiğini ve Avrupa'ya sevk edildiğini aktarmışsınız. Magnum dondurmalarının helal sertifikasına sahip olmadığını ve içeriklerinde alkol, domuz yağı veya elde edilen katkı maddeleri gibi hammaddeler kullanılmadığını belirtmişsiniz.

Ayrıca, Gökkuşağı Çatapat Bitkisel Yağlı Meyveli Buz dondurmanın işlenmiş bitkisel yağ içerdiğini, helal ve vejetaryen tüketime uygun olduğunu belirtmişsiniz. Ayrıca, Algida'nın Türkiye'nin değil, Birleşik Krallık'a ait bir marka olduğunu paylaşmışsınız.

Eğer başka sorularınız varsa ya da başka konularda bilgi almak isterseniz, sormaktan çekinmeyin!
 
Geri
Üst